Citu tautu virtuve

Taizemiešu virtuve

Pilsētas strauji savairojušies visdažādākie restorāni un ēstuves, kuru vidū aizvien vairāk parādās arī taizemiešu restorāni. Pat lielajos supermārketos ir padomāts par ikvienu gardēdi, piedāvājot plašu, no austrumiem importētu preču klāstu.

Sākot apgūt nezināmu virtuvi, labāk vispirms uzmanību pievērst elementārākām lietām. Tā kā runa ir par taizemiešu virtuvi, vispirms izvēlieties citronliānu, laimu, baziliku, čili, ingveru, galangalu, kokosriekstus un zemesriekstus.

Citronliāna - visuresošs produkts taizemiešu virtuvē. Kā jau nosaukums par to liecina, tā ēdienam piešķir skābumu. To var nopirkt visos lielākajos supermārketos.

Laims- to izmanto visur - gan pie gaļas, gan salātos. Laima sula lieliska papildinās ēdienus, kuros izmantoti čili vai karijs. Laima miza bieži tiek izmantota, lai ēdienam piešķirtu aromātu. Gatavojot ēdienu, izvēlieties kafira laimu - apaļas formas augli ar grumbuļainu mizu, jo tieši tas visplašāk tiek izmantots taizemiešu virtuvē. Tomēr, ja tas jums nav pieejams, varat nesmādēt arī parasto laimu.

Taizemes baziliks- tam ir izteikti ass aromāts un garša, kas to atšķir no itāļu sugas brāļa. Tas arī nopērkams jebkurā Āzijas produktu veikaliņā.

Čili- tāpat, kā karija pastas un pulveri, tiek izmantots taizemiešu virtuvē asumu piešķiršanai. Atkarībā no tā, cik stipru ēdienu spējat panest, izvēlieties svaigus čili piparus vai arī kaltētos. Ja izvēlēsieties vaigos, atcerieties, ka aso garšu piešķirs tieši sēklas, kuras izņemot, auglis tomēr saglabās piparam raksturīgās garšas nianses. Un atcerieties - jo mazāks čili pipars, jo tas ir asāks.

Ingvers - ar to rietumniekus vairs iepazīstināt nevajadzētu, tomēr jāatceras, kas svaigs ingvers (to lietot ir krietni ieteicamāk) patiesībā ir balta sakne. Pirms izmantošanas tā jānomizo. Garša ir unikāla un spēs atsvaidzināt pat šķietami bezgaršīgu ēdienu.

Galangals - vēl viena sakne, kas ēdienam piešķir vieglu rūgtenumu. Nopērkams tikai specializētajos Āzijas preču veikaliņos.

Kokosriekstu sula - lieliska piedeva taizemiešu zupām un citiem ēdieniem. Tas ir šķidrums, kas atrodas rieksta iekšpusē. Jauna kokosrieksta sula ir jo sevišķi garda.

Kokosriekstu piens - tā ir tā pati kokosriekstu sula, tikai nogatavojusies un atrodama tikai pilnīgi gatavos kokosriekstos.

Zemesriekstu mērce - iecienīta visā Āzijas virtuvē. Tie, kam tā tomēr nepatīk, var šo produktu aizvietot ar sojas mērci.

Jūsu mērķis nav pagatavot tādu pašu ēdienu, kādu jums pasniegs Bangkokā, turklāt jūs nemaz to nespēsiet. Mērķis ir gūt jaunus iespaidus un atklāt jaunus garšas apvāršņus.

Sāksim ar eļļas izvēli - lai ēdienam piešķirtu aziātisku šarmu, izmantojiet zemesriekstu eļļu. Ja kaut ko cepat vokpannā, vispirms ielejiet tajā mazliet sezama eļļas un sojas mērces. Tad pievienojiet dārzeņus un gaļu. Sasmalciniet ķiplokus, ingveru un galangalu un pievienojiet gatavošanas procesā. Nepārtraukti maisiet. Izspiediet pusi laima tieši virs pannas un samaisiet. Lai ēdienam piešķirtu asumu, pievienojiet sasmalcinātu čili. Pirms pasniegšanas iemaisiet mazliet citronliānas un Taizemes bazilika.

Izmantojot taizemiešu virtuves elementus savā virtuvē, jūs būsiet pārsteigts, cik lieliski čili, kokosriekstu mērce un citronliāna vienkāršu cāli pārvērtīs fantastiskā ēdienā. Tādu pašu efektu panāksiet, izmantojot taizemiešu produktus savam tuncim, sēņu zupai, makaroniem un ikvienam citam ēdienam.

Password generator

Aptauja

Kādas pārmaiņas Jus plānojat veikt savā mājolkī 2014. gadā?

INSTRUKCIJAS

» Instrukcijas

» Kā salikt moduļu skapi?

» Atvilktnes salikšanas instrukcija

Brīvi stāvošo skapju salikšanas instrukcijas:

» BS1D - 3

» BS2D - 1

» BS2D - 2

» BS3D - 1

» BS4D - 1

Aktivitātes

Lielveikalu jaunumi- TC „Spice Home” ĶERTĀS DIENAS no 9.- 11. martam.

TC „Spice Home” jau piekto reizi rīko akciju- ĶERTĀS DIENAS. Šoreiz akcija norisināsies no 9. līdz 11. martam un veikali piedāvās savām precēm atlaides līdz 70 %. Atrodiet sev vajadzīgās mantas un šajā nedēļas nogalē dodieties uz TC „Spice Home”, lai iegādātos preces par īpašām atlaidēm.

Ekspozīciju izpārdošanas akcija ACCENTA veikalos jau no 24.02.12.

Plānojiet iegādāties virtuves iekārtu? Izmantojiet iespēju iegādāties virtuves iekārtu ar 50 % atlaidi ACCENTA veikalos, ekspozīciju izpārdošanas ietvaros. Zemākas cenas vairs nebūs!

ACCENTA padomi- atvieglojiet savu ikdienu.

Iegādājoties preces internetā bieži rodas dažādi jautājumi un neskaidrības par preču izskatu, piegādi un maksāšanas kārtību. Kā neapjukt šajā lielajā piedāvājuma klāstā un izvēlēties tieši to, ko jūs vēlaties? ACCENTA piedāvā īpašu sadaļu ACCENTA padomi, kas palīdzēs sarežģītas lietas ieraudzīt vienkāršā veidā.

Interjera dizaina jaunumi- vai metāla materiāli 2012. gadā iederēsies Jūsu virtuvē?

Katrs gads nāk ar jaunām tendencēm un krāsu gammām. Kas jauns būs vērojams šajā gadā virtuvju dizainā? Ar jaunākajām tendencēm iepazīstina Savienoto Valstu krāsu asociācija (Color Association of the United States).

Ziemas preču kolekciju izpārdošana TC „Rīga Plaza” ir klāt!

Vēl ziemai tā īsti nemaz nesākoties, visi lielākie iepirkšanās centri steidz rīkot ierastās ziemas preču izpārdošanas akcijas. Arī modes un izklaides centrā „Rīga Plaza” jau 9. janvārī sāksies iepriekšējo kolekciju izpārdošanas. Grandiozās atlaides turpināsies līdz 22. janvārim.

Sveicam visus ar 2012.- Pūķa gada iestāšanos!

Jaunais gads ir sagaidīts un šobrīd jau ar visiem 100 % varam mesties iekšā cīņā ar pūķi. Lai spētu šo valdonīgo dzīvnieku pieradināt viņš ir jāizprot. Kāds ir 2012. gada pūķis?

Ko mums atnesīs jaunais 2012. pūķa gads?

No katra jauna gada mēs gaidām ko savādāku un īpašu. Ko atnesīs 2012. pūķa gads?

Ko likt Vecā gada vakarā svētku galdā?

Vecā gada pavadīšanas un jaunā gada sagaidīšanas rituāls parasti tiek saistīts ar labi klātiem svētku galdiem. Ko likt uz svētku galda un kāda ir svētku ēdienu nozīme?

Ziemassvētku tradīcijas un nozīme.

Ziemassvētku vakars saistās ar dāvanām, svecītēm, ģimenes kopā sanākšanu un laba vēlējumiem. Mūsdienās vairs netiek tik liela vērība pievērsta Ziemassvētku nozīmei kā tādai, dažādiem simboliem, tradīcijām un senlatviešu parašām. Kādus ēdienus gatavot svētku vakara galdam, kāda ir to nozīme saistībā ar Ziemassvētkiem un kādus ticējumus šajā vakarā ievērot?

Veikalu jaunumi- ACCENTA veikalu darba laiks svētkos.

ACCENTA veikalu darba laiks svētku nedēļā ir mainīts. Ja bijāt nolēmuši šajā periodā iekārtot savu mājokli, tad jāpatur prātā jaunie veikalu darba laiki.