Citu tautu virtuve

Korejas virtuve

Korejiešu nacionālā virtuve daudzējādā ziņā kombinē japāņu un ķīniešu virtuvēm raksturīgās ēst gatavošanas tradīcijas. Tikai, atšķirībā no japāņiem, korejieši uzturā lieto mazāk zivju un citas jūras veltes, savukārt pretēji ķīniešiem - mazāk eļļas. Turklāt korejiešu virtuvi raksturojošie ēdieni ir ievērojami pikantāki nekā japāņu un ķīniešu virtuvē esošie, un šo asumu galvenokārt piešķir čilli pipari. Taču plaši izplatītas ir arī dažādas garšvielu kombinācijas. Tradicionāli kombinē sezama sēkliņu eļļu, sojas pupiņu mērci, sāli, ķiploku (Koreja ir viena no lielākajā tā patērētājām pasaulē!) un ingveru. Lai vai kā, miljoniem cilvēku visā pasaulē sajūsminās par asajiem korejiešu ēdieniem.

Lietuviešu nacionālā virtuve

Mūsu kaimiņi lietuvieši Latvijas ēdamlietu tirgū ir ienākuši ar plašu vērienu, taču tas, ko viņi piedāvā, ir tik unificēts, ka par kaut kādu tradīciju tuvāku iepazīšanu nav pat ko sapņot.

Francijas virtuve

Francija var vispāratzīti saukties par kulinārijas lielvalsti, pateicoties tās iedzīvotāju attieksmei pret ēdamlietām. Viņiem patīk labi paēst! Francūža spalvai pieder groteskais romāns par milžiem - izēdājiem, kurā Rablē sulīgi apraksta Pantagriela maltītes. Pirmo grāmatu par garšas fizioloģiju uzrakstīja, protams, francūzis. Un tikai francūzis spēja dot ēdienam nosaukumu "Daiļās Auroras spilvens". Tādas jutekliskās baudas kā vēderprieks un mīla Francijā ir cieši blakus.

Igauņu nacionālā virtuve

Igauņu virtuve, atšķirībā no tuvējām kaimiņvalstīm, daudz lielākā mērā ir saglabājusi senās, nacionālās īpatnības, kas ietekmē ēšanas paradumus arī tagad. No pirmā acu uzmetiena tā šķiet vienkārša un pieticīga, bet, ja ņem vērā produktus un ēdienu gatavošanas paņēmienus, tad tieši tur slēpjas arī tās pievilcība un savdabība.

Ēģiptiešu nacionālā virtuve

Ēģiptiešu ēdieni var likties neparasti - Ēģiptes virtuve atspoguļo valsts vēsturi, vietējie pavāri izmanto vietējās sastāvdaļas un ēģiptiešu ēdienu tradīcijas ir savienotas ar grieķu, turku, libāniešu, palestīniešu un sīriešu tradīcijām un gaumi. Ēdieni ir vienkārši, taisīti ar nogatavojušiem augļiem un dārzeņiem un sezonāli svaigām garšvielām, tie ir labi un veselīgi. Ēģiptiešu ēdieni var būt maigi un taukaini.

Grieķijas virtuve

Grieķijas virtuve ir viena no populārākajām virtuvēm pasaulē. Tā ir īsta zemnieku un zvejnieku virtuve, kuras pamatā ir vienkāršas, veselīgas izejvielas. Ēdieni šeit ir garšvielām bagāti un aromātiski. Grieķijā ēdienus mēdz pasniegt nevis karstus, bet tikai siltus.  Pamatēdienus Grieķijā visbiežāk gatavo no jēra gaļas. Garšīgākie Grieķijas gaļas ēdieni tiek gatavoti no svaigas jēra gaļas karbonādes barbekjū stilā ar garšvielām. Izcils ēdiens ir jēra gaļas sautējums moussaka.

Taizemiešu virtuve

Pilsētas strauji savairojušies visdažādākie restorāni un ēstuves, kuru vidū aizvien vairāk parādās arī taizemiešu restorāni. Pat lielajos supermārketos ir padomāts par ikvienu gardēdi, piedāvājot plašu, no austrumiem importētu preču klāstu.

Itāļu virtuve

Tas ir pārsteidzoši, cik daudzi cilvēki, kas sevi uzskata par labiem itāļu virtuves pazinējiem, nemaz neapzinās lielās reģionālās atšķirības ēšanas tradīcijās. Piemēram, pasta ir ļoti populārs ēdiens visā Itālijā, izņemot tās ziemeļu daļu - te iecienītāks ir risoto. Lielākā daļa itāļu uzturā lieto dārzeņus, graudaugus, pākšaugus, gaļai savā ēdienkartē atstājot otro vietu. Savukārt nerafinētu olīveļļu izmanto Itālijas dienvidos, bet rafinētu eļļu atradīsiet ziemeļos.

Spāņu virtuve

Spānija ir kontrastu zeme. Tās nacionālā virtuve veidojusies dažādu valsts reģionu tradicionālo virtuvju īpatnību ietekmē.

Password generator

Aptauja

Kādas pārmaiņas Jus plānojat veikt savā mājolkī 2014. gadā?

INSTRUKCIJAS

» Instrukcijas

» Kā salikt moduļu skapi?

» Atvilktnes salikšanas instrukcija

Brīvi stāvošo skapju salikšanas instrukcijas:

» BS1D - 3

» BS2D - 1

» BS2D - 2

» BS3D - 1

» BS4D - 1

Aktivitātes

Lielveikalu jaunumi- TC „Spice Home” ĶERTĀS DIENAS no 9.- 11. martam.

TC „Spice Home” jau piekto reizi rīko akciju- ĶERTĀS DIENAS. Šoreiz akcija norisināsies no 9. līdz 11. martam un veikali piedāvās savām precēm atlaides līdz 70 %. Atrodiet sev vajadzīgās mantas un šajā nedēļas nogalē dodieties uz TC „Spice Home”, lai iegādātos preces par īpašām atlaidēm.

Ekspozīciju izpārdošanas akcija ACCENTA veikalos jau no 24.02.12.

Plānojiet iegādāties virtuves iekārtu? Izmantojiet iespēju iegādāties virtuves iekārtu ar 50 % atlaidi ACCENTA veikalos, ekspozīciju izpārdošanas ietvaros. Zemākas cenas vairs nebūs!

ACCENTA padomi- atvieglojiet savu ikdienu.

Iegādājoties preces internetā bieži rodas dažādi jautājumi un neskaidrības par preču izskatu, piegādi un maksāšanas kārtību. Kā neapjukt šajā lielajā piedāvājuma klāstā un izvēlēties tieši to, ko jūs vēlaties? ACCENTA piedāvā īpašu sadaļu ACCENTA padomi, kas palīdzēs sarežģītas lietas ieraudzīt vienkāršā veidā.

Interjera dizaina jaunumi- vai metāla materiāli 2012. gadā iederēsies Jūsu virtuvē?

Katrs gads nāk ar jaunām tendencēm un krāsu gammām. Kas jauns būs vērojams šajā gadā virtuvju dizainā? Ar jaunākajām tendencēm iepazīstina Savienoto Valstu krāsu asociācija (Color Association of the United States).

Ziemas preču kolekciju izpārdošana TC „Rīga Plaza” ir klāt!

Vēl ziemai tā īsti nemaz nesākoties, visi lielākie iepirkšanās centri steidz rīkot ierastās ziemas preču izpārdošanas akcijas. Arī modes un izklaides centrā „Rīga Plaza” jau 9. janvārī sāksies iepriekšējo kolekciju izpārdošanas. Grandiozās atlaides turpināsies līdz 22. janvārim.

Sveicam visus ar 2012.- Pūķa gada iestāšanos!

Jaunais gads ir sagaidīts un šobrīd jau ar visiem 100 % varam mesties iekšā cīņā ar pūķi. Lai spētu šo valdonīgo dzīvnieku pieradināt viņš ir jāizprot. Kāds ir 2012. gada pūķis?

Ko mums atnesīs jaunais 2012. pūķa gads?

No katra jauna gada mēs gaidām ko savādāku un īpašu. Ko atnesīs 2012. pūķa gads?

Ko likt Vecā gada vakarā svētku galdā?

Vecā gada pavadīšanas un jaunā gada sagaidīšanas rituāls parasti tiek saistīts ar labi klātiem svētku galdiem. Ko likt uz svētku galda un kāda ir svētku ēdienu nozīme?

Ziemassvētku tradīcijas un nozīme.

Ziemassvētku vakars saistās ar dāvanām, svecītēm, ģimenes kopā sanākšanu un laba vēlējumiem. Mūsdienās vairs netiek tik liela vērība pievērsta Ziemassvētku nozīmei kā tādai, dažādiem simboliem, tradīcijām un senlatviešu parašām. Kādus ēdienus gatavot svētku vakara galdam, kāda ir to nozīme saistībā ar Ziemassvētkiem un kādus ticējumus šajā vakarā ievērot?

Veikalu jaunumi- ACCENTA veikalu darba laiks svētkos.

ACCENTA veikalu darba laiks svētku nedēļā ir mainīts. Ja bijāt nolēmuši šajā periodā iekārtot savu mājokli, tad jāpatur prātā jaunie veikalu darba laiki.