Raksti

Kompozītmateriāla ieguve un izmantošana

Lietais marmors ir materiāls, kas ražots ar liešanas metodi un atgādina savu dabīgo "brāli". Plašākā nozīmē šādi dēvē kompozītmateriālus, kas imitē jebkuru dabīgo vai mākslīgo materiāla veidu.

Accenta dizaineri informē, ka pateicoties mūsdienīgajām ražošanas tehnoloģijām, materiāls ir ļoti izturīgs, tam neskādē ne mitrums, ne sadzīves netīrumi, ne agresīvas vielas, ne ultravioletie stari. Izstrādājumam ir monolīta, gluda virsma.


Lidmašīnās un virtuvēs


Lietais marmors mūsdienās tiek izmantots samērā plaši. No tā ražo galdvirsmas, palodzes, vannas, izlietnes, bāra letes u.c.


Materiāli, kurus izmanto lietā marmora izgatavošanā, tiek lietoti arī jahtu, lidmašīnu un auto būvniecībā, celtniecības izstrādājumu, akrila vannu u.c. izstrādājumu ražošanā. Līdztekus tīri sadzīviskam pielietojumam, dažādi lietā marmora paveidi tiek izmantoti celtniecībā, ķīmiskajā rūpniecībā u.c. nozarēs.

Lietais jeb mākslīgais marmors ir kompozītmateriāls, kas sastāv no cieto poliestera sveķu, kvarca smilšu, marmora gabaliņu u.c. izejvielu maisījuma. Izgatavošanas tehnoloģijai ir vairāki etapi - masas sagatavošanas un formas atliešanas. Kad masa noteiktā temperatūrā sacietējusi, no formas tiek izņemts jau gatavs izstrādājums.


Laka dažādām gaumēm


Accenta dizaineri informē, ka mākslīgā izstrādājuma virsmu apstrādā ar speciālu laku (apmēram 1 mm biezumā), kas nodrošina lielāku izturību pret mehānisko iedarbību un pasargā no bojājumiem. Lakojumam ir arī zināma ergonomiskā nozīme - tas rada monolītu, gludu virsmu, kas neiesūc netīrumus un ir viegli un ātri tīrāma.


Šai lakai ir arī dekoratīva funkcija. Krāsaina laka mākslīgā marmora virsmai piešķir vienu toni. Savukārt lakas izmantošana kopā ar pildvielām un krāsu pigmentiem ļauj iegūt materiālu, kas imitē marmora vai granīta faktūru, kā arī akrilveidīgo akmeni. Izmantojot vienlaikus dažādu krāsu lakas, var iegūt izstrādājumu ar dažādiem ornamentiem, zīmējumiem un uzrakstiem.


Mazliet par sastāvdaļām


Kā saistvielu komponents, mākslīgajā marmorā tiek izmantoti poliestera sveķi - reaktīva organiskā viela, kas sacietē katalizatora ietekmē. Sveķu šķidrā konsistence ļauj pievienot tiem pildvielas - gan organiskās, gan minerālās. Par pildvielām ražotāji mēdz izmantot marmora daļiņas vai kādu citu materiālu, kam ir atbilstošas frakciju īpašības, un kas ir neitrāls pret poliestera sveķiem. Pildvielas kalpo tam, lai izstrādājumam piešķirtu akmens īpašības un pastiprinātu tā mehānisko izturību.
 
multiprese.eu

Password generator

Aptauja

Kādas pārmaiņas Jus plānojat veikt savā mājolkī 2014. gadā?

INSTRUKCIJAS

» Instrukcijas

» Kā salikt moduļu skapi?

» Atvilktnes salikšanas instrukcija

Brīvi stāvošo skapju salikšanas instrukcijas:

» BS1D - 3

» BS2D - 1

» BS2D - 2

» BS3D - 1

» BS4D - 1

Aktivitātes

Lielveikalu jaunumi- TC „Spice Home” ĶERTĀS DIENAS no 9.- 11. martam.

TC „Spice Home” jau piekto reizi rīko akciju- ĶERTĀS DIENAS. Šoreiz akcija norisināsies no 9. līdz 11. martam un veikali piedāvās savām precēm atlaides līdz 70 %. Atrodiet sev vajadzīgās mantas un šajā nedēļas nogalē dodieties uz TC „Spice Home”, lai iegādātos preces par īpašām atlaidēm.

Ekspozīciju izpārdošanas akcija ACCENTA veikalos jau no 24.02.12.

Plānojiet iegādāties virtuves iekārtu? Izmantojiet iespēju iegādāties virtuves iekārtu ar 50 % atlaidi ACCENTA veikalos, ekspozīciju izpārdošanas ietvaros. Zemākas cenas vairs nebūs!

ACCENTA padomi- atvieglojiet savu ikdienu.

Iegādājoties preces internetā bieži rodas dažādi jautājumi un neskaidrības par preču izskatu, piegādi un maksāšanas kārtību. Kā neapjukt šajā lielajā piedāvājuma klāstā un izvēlēties tieši to, ko jūs vēlaties? ACCENTA piedāvā īpašu sadaļu ACCENTA padomi, kas palīdzēs sarežģītas lietas ieraudzīt vienkāršā veidā.

Interjera dizaina jaunumi- vai metāla materiāli 2012. gadā iederēsies Jūsu virtuvē?

Katrs gads nāk ar jaunām tendencēm un krāsu gammām. Kas jauns būs vērojams šajā gadā virtuvju dizainā? Ar jaunākajām tendencēm iepazīstina Savienoto Valstu krāsu asociācija (Color Association of the United States).

Ziemas preču kolekciju izpārdošana TC „Rīga Plaza” ir klāt!

Vēl ziemai tā īsti nemaz nesākoties, visi lielākie iepirkšanās centri steidz rīkot ierastās ziemas preču izpārdošanas akcijas. Arī modes un izklaides centrā „Rīga Plaza” jau 9. janvārī sāksies iepriekšējo kolekciju izpārdošanas. Grandiozās atlaides turpināsies līdz 22. janvārim.

Sveicam visus ar 2012.- Pūķa gada iestāšanos!

Jaunais gads ir sagaidīts un šobrīd jau ar visiem 100 % varam mesties iekšā cīņā ar pūķi. Lai spētu šo valdonīgo dzīvnieku pieradināt viņš ir jāizprot. Kāds ir 2012. gada pūķis?

Ko mums atnesīs jaunais 2012. pūķa gads?

No katra jauna gada mēs gaidām ko savādāku un īpašu. Ko atnesīs 2012. pūķa gads?

Ko likt Vecā gada vakarā svētku galdā?

Vecā gada pavadīšanas un jaunā gada sagaidīšanas rituāls parasti tiek saistīts ar labi klātiem svētku galdiem. Ko likt uz svētku galda un kāda ir svētku ēdienu nozīme?

Ziemassvētku tradīcijas un nozīme.

Ziemassvētku vakars saistās ar dāvanām, svecītēm, ģimenes kopā sanākšanu un laba vēlējumiem. Mūsdienās vairs netiek tik liela vērība pievērsta Ziemassvētku nozīmei kā tādai, dažādiem simboliem, tradīcijām un senlatviešu parašām. Kādus ēdienus gatavot svētku vakara galdam, kāda ir to nozīme saistībā ar Ziemassvētkiem un kādus ticējumus šajā vakarā ievērot?

Veikalu jaunumi- ACCENTA veikalu darba laiks svētkos.

ACCENTA veikalu darba laiks svētku nedēļā ir mainīts. Ja bijāt nolēmuši šajā periodā iekārtot savu mājokli, tad jāpatur prātā jaunie veikalu darba laiki.