Raksti

Virtuves vietu mainīt nedrīkst !

Atcerieties trīs slavenos vācu sieviešu «K»: Kinder, Küchen, Kirche? Vismaz divi no tiem vistiešāk saistīti ar atrašanos virtuvē. Laiki mainās, un stingro vācu filozofiju reti kurš ievēro. Bet virtuve, tāpat kā agrāk, ieņem ievērojamu vietu ne tikai sievietes, bet arī visas ģimenes dzīvē. Taču tas nozīmē...

Tas nozīmē, ka, veidojot virtuves iekšējo māksliniecisko noformējumu, vajadzīga īpaša pieeja. Te visam jābūt skaistam, ērtam un praktiskam neatkarīgi no tā, cik daudz laika un ar kādu mērķi jūs te pavadāt. Stili dažādi: no klasiska līdz laikmetīgam. Taču, jo modernāks virtuves skats, jo lielākas iespējas ātrāk iziet no modes un pat apnikt. Likumsakarīgi, nekas tāds nenotiek ar klasiskā stilā veidotajām virtuvēm no masīva koka.

Protams, klasika!

Virtuve no ozola koka masīva – drošības un pastāvības simbols, kur iespējamas skaidras līnijas bez mākslinieciskās projektēšanas nabadzības. Pašu mūsdienīgāko tehnoloģiju lietošana saistībā ar tradīcijām pieļauj augstas kvalitātes izturīgais un ļoti stiprais, dabīgais ozols – augstvērtīgu īpašību un liela ilgmūžīguma materiāls ar lieliskām lietošanas īpašībām. Ozola koksnes dažādās krāsas (no gaiši dzeltenās un zaļganpelēkās līdz sarkani brūnganai) ļauj virtuves krāsas izvēlēties pēc katra personīgajām mākslinieciskā noformējuma prasībām. Jebkurā gadījumā tā virsmai būs skaista tekstūra ar izceltu šķiedras zīmējumu. Ne mazāk skaista ir virtuves apdare ar dižskābārdi, tādu pat cietu un izturīgu, tas labi padodas apstrādei un jebkuras krāsas tonējumam ar raksturīgu sīku gaiši iesārtu tekstūru.

Uz koksnes viendabīga sastāva pamata tādas virtuves iekšējais mākslinieciskais noformējums piešķirs tai rāmumu, siltu un maigu gaismu. Koksni var pakļaut īpašai siltajai apstrādei, kas izlīdzina tās nokrāsu un izstumj uz malām vairāk sarkanos toņus (tā saucamais dūmakainais dižskābārdis).

Virtuvēs no oša koka masīva pareizās līnijas un stingri klasiskais durtiņu zīmējums izcels materiāla labdabīgumu un skaistumu un dos iespēju izcelties oša koka raksturīgajam gaišumam, enerģijai un svaigumam, bet apdare tikai pasvītros šī materiāla izsmalcinātību. Pateicoties koksnes krāsu lielajai daudzveidībai (no gaiši iesārtās līdz tumši brūnganai), ļoti lielajai izturībai, elastīgumam un plastiskumam, osis lieliski iederas virtuves masīvo mēbeļu izgatavošanai. Labi rūpējoties par virtuves apdari no oša masīva, tā kalpos ļoti ilgi. Virtuve no dabīgā ķiršu koka masīva saistās ar rāmu, ritmisku dzīvi.

Dekoratīvajā, ļoti skaistā sārti brūnā ķiršu koksnes krāsas toņa dēļ to var nepārslogot ar liekajām detaļām un piederumiem, bet mīkstais grieztais zīmējums uz durtiņām, stikla vitrāžas ar tradicionālajiem ornamentiem un noapaļotajām formām būs ļoti laikā un piešķirs eleganci. Ķiršu koks ir ievērojami mīkstāks nekā iepriekšējās sugas un labi padodas visiem apstrādes veidiem.

Mākslinieciskās apdares noslēpumi

Lielisku saskaņu virtuvē var iegūt ar īstajiem dabas materiālu «savijumiem» – koku, akmeni, metālu. Ozols un meža ķirši, gaišais un krāsainais smilšakmens, pulētais un kaltais marmors un granīts, bronza, varš un misiņš – šie visi materiāli padarīs jūsu virtuvi tādu, kura nelīdzināsies nevienai citai virtuvei.

Vismūsdienīgāko plīti var tā apdarināt ar akmeņiem, ka tā izskatīsies pēc akmeņu vai veclaiku krāsns, bet ledusskapi, izmantojot mazliet fantāzijas un labu māksliniecisko projektētāju, viegli pārveidot par vecu mantas glabātavu.

Ja virtuves klasiskajām mēbelēm no koksnes masīva raksturīgs liels daudzums skapīšu, plauktiņu, durtiņu un dekoratīvo elementu pārpilnība, tad pretējā polā – ērtas virtuves no koka masīva «kantri» stilā ar tā vienkāršo, juteklisko izskatu, vai virtuves «modern» – ar to vienkāršotajām līnijām un formām, darbīgumu, praktiskumu un pilnīgu rotājumu iztrūkumu, kā arī ar apdares tehnoloģiskajiem meklējumiem un materiālu stiprināšanu. Šeit pirmajā vietā nav mēbeļu skaistums, bet ērtības to izmantošanā.

Lietošanas smalkumi

Koka mēbeles ir jūtīgas pret mitruma, temperatūras maiņām un mehānisko iedarbību, no kā var riezties un žūt. Lai aizsargātu virtuvi no koka masīva, kokam jābūt rūpīgi izžāvētam un apstrādātam ar īpašu sastāvu. Ja virtuve ir pilnīgi no koka, koka masīvs ir jāapstrādā ar īpašu piesūcinātu materiālu, tajā skaitā ar antiseptiku, un vairākas reizes jāpārklāj ar īpašu laku. Vēl viens drauds jūsu virtuvei ir mehāniskie bojājumi. Tādēļ pēc skrāpējumu rašanās ieteicams tos aizdrīvēt ar speciālu vasku. Lai uzturētu tīrību, pietiek ar mīkstu sūkli un ziepjūdeni, nav ieteicams izmantot sīkgraudainos mazgāšanas līdzekļus un sastāvus, kuri satur šķīdinātājus. Dažreiz savu mīļo virtuvi no koka masīva vajag palutināt, apstrādājot tīru un sausu koka virsmu ar augstas kvalitātes mēbeļu vasku. Citiem vārdiem sakot, dabīgo koku saulainās krāsas jebkurā virtuvē ļoti iederas.


Žurnāls «Laimīgā Māja»

Password generator

Aptauja

Kādas pārmaiņas Jus plānojat veikt savā mājolkī 2014. gadā?

INSTRUKCIJAS

» Instrukcijas

» Kā salikt moduļu skapi?

» Atvilktnes salikšanas instrukcija

Brīvi stāvošo skapju salikšanas instrukcijas:

» BS1D - 3

» BS2D - 1

» BS2D - 2

» BS3D - 1

» BS4D - 1

Aktivitātes

Lielveikalu jaunumi- TC „Spice Home” ĶERTĀS DIENAS no 9.- 11. martam.

TC „Spice Home” jau piekto reizi rīko akciju- ĶERTĀS DIENAS. Šoreiz akcija norisināsies no 9. līdz 11. martam un veikali piedāvās savām precēm atlaides līdz 70 %. Atrodiet sev vajadzīgās mantas un šajā nedēļas nogalē dodieties uz TC „Spice Home”, lai iegādātos preces par īpašām atlaidēm.

Ekspozīciju izpārdošanas akcija ACCENTA veikalos jau no 24.02.12.

Plānojiet iegādāties virtuves iekārtu? Izmantojiet iespēju iegādāties virtuves iekārtu ar 50 % atlaidi ACCENTA veikalos, ekspozīciju izpārdošanas ietvaros. Zemākas cenas vairs nebūs!

ACCENTA padomi- atvieglojiet savu ikdienu.

Iegādājoties preces internetā bieži rodas dažādi jautājumi un neskaidrības par preču izskatu, piegādi un maksāšanas kārtību. Kā neapjukt šajā lielajā piedāvājuma klāstā un izvēlēties tieši to, ko jūs vēlaties? ACCENTA piedāvā īpašu sadaļu ACCENTA padomi, kas palīdzēs sarežģītas lietas ieraudzīt vienkāršā veidā.

Interjera dizaina jaunumi- vai metāla materiāli 2012. gadā iederēsies Jūsu virtuvē?

Katrs gads nāk ar jaunām tendencēm un krāsu gammām. Kas jauns būs vērojams šajā gadā virtuvju dizainā? Ar jaunākajām tendencēm iepazīstina Savienoto Valstu krāsu asociācija (Color Association of the United States).

Ziemas preču kolekciju izpārdošana TC „Rīga Plaza” ir klāt!

Vēl ziemai tā īsti nemaz nesākoties, visi lielākie iepirkšanās centri steidz rīkot ierastās ziemas preču izpārdošanas akcijas. Arī modes un izklaides centrā „Rīga Plaza” jau 9. janvārī sāksies iepriekšējo kolekciju izpārdošanas. Grandiozās atlaides turpināsies līdz 22. janvārim.

Sveicam visus ar 2012.- Pūķa gada iestāšanos!

Jaunais gads ir sagaidīts un šobrīd jau ar visiem 100 % varam mesties iekšā cīņā ar pūķi. Lai spētu šo valdonīgo dzīvnieku pieradināt viņš ir jāizprot. Kāds ir 2012. gada pūķis?

Ko mums atnesīs jaunais 2012. pūķa gads?

No katra jauna gada mēs gaidām ko savādāku un īpašu. Ko atnesīs 2012. pūķa gads?

Ko likt Vecā gada vakarā svētku galdā?

Vecā gada pavadīšanas un jaunā gada sagaidīšanas rituāls parasti tiek saistīts ar labi klātiem svētku galdiem. Ko likt uz svētku galda un kāda ir svētku ēdienu nozīme?

Ziemassvētku tradīcijas un nozīme.

Ziemassvētku vakars saistās ar dāvanām, svecītēm, ģimenes kopā sanākšanu un laba vēlējumiem. Mūsdienās vairs netiek tik liela vērība pievērsta Ziemassvētku nozīmei kā tādai, dažādiem simboliem, tradīcijām un senlatviešu parašām. Kādus ēdienus gatavot svētku vakara galdam, kāda ir to nozīme saistībā ar Ziemassvētkiem un kādus ticējumus šajā vakarā ievērot?

Veikalu jaunumi- ACCENTA veikalu darba laiks svētkos.

ACCENTA veikalu darba laiks svētku nedēļā ir mainīts. Ja bijāt nolēmuši šajā periodā iekārtot savu mājokli, tad jāpatur prātā jaunie veikalu darba laiki.